ADWORDS ÇALIŞMASI

ADWORDS ÇALIŞMASI

AdWords Nedir? Google AdWords, işletmenizin ürün veya hizmetlerini arayan kullanıcılara daha kolay ulaşabilmenizi sağlayan bir sistemdir.  

Google, 1998’den bu yana kullanılan ve günümüzde ise, dakikada ortalama 2 milyondan fazla arama yapılan, dünyanın en çok, Türkiye’de ise %99 internet kullanıcısının tercih etmiş olduğu bir arama motorudur. 2000’li yılların başlarında Google Adwords’ü kullanıma sunup farklı bir boyut kazanmıştır. 

Ölçümlenebilme özelliği ve sadece aldığınız tıklamalar için ücret ödüyor olunması, birçok firmanın neredeyse ilk reklam tercihlerinden olmasını sağlıyor. 

Google AdWords Nasıl Kullanılır? 


Öncelikle en çok dikkat etmeniz gereken maddeler şunlardır; 


  • Bütçenizi en iyi şekilde belirlemek 

  • Anahtar kelime çalışmasını iyi yapmak 

  • Müşteri çekme odaklı olmak 

  • Açılan sayfaların kontrollerini iyi yapmak 

  • Hem arama hem görüntülü reklam ağlarından yararlanmak 

  • Arama terimleri raporlarından yararlanmak 

  • Sonuçları iyi analiz etmek ve buna göre optimizasyonlar yapmak 

  • Yer hedeflemelerini iyi yapmak 

 

Bu maddelere dikkat ettiğiniz takdirde Google AdWords kullanımı web sitenize nitelikli ve sürekli bir dönüş sağlanmasına olanak sağlayacaktır.   

 

Google Adwords Nasıl Kullanılır? 

 

Google üzerinden reklam verilirken anahtar kelimeler özenle seçilmelidir. Adwords hizmetlerindeki hedefleme özelliği ile kullanıcılara ulaşırken anahtar kelimeler büyük görev üstlenir. 

Ayrıca Google görsel reklamları desteklediği için bu durum avantaja çevrilmeli ve kullanıcıyı teşvik eden reklam görselleri hazırlanmalıdır.   

Adwords’un reklam yayınladığı mecralardan biri Gmail’dirGmail’e verdiğiniz reklamlar, kullanıcıların gelen kutusunun üst kısmında görüntülenir. Gmail’in en çok kullanılan e-posta uygulaması olduğunu göz önünde bulundurduğumuz zaman doğru reklam stratejileriyle çok fazla kişiye ulaşılması mümkündür. 

Google’a video reklamı vermek en etkili reklam yöntemidir ancak diğerlerine göre daha maliyetlidir. 

Adwords’un videolu reklam yayınladığı mecra ise YouTube’dur. Reklama etkili bir giriş yapmayı başarırsanız izleyicinin ilgisini çekebilir ve doğrudan sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. 

 

DOĞRU ÇALIŞMA – DÜŞÜK ÜCRET – ÜSTÜN PERFORMANS 


Doğru Adwords planlaması ve stratejilerle reklam bütçenizi en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Bir reklam veren için en önemli şey fiyat ve performans oranıdır. Minumum maliyet ile maksimum performansı almak her reklam verenin isteğidir. Siz de düşük reklam giderleriyle maksimum reklam getirisini elde etmek istiyorsanız Bydigital Teknoloji’nin Adwords çalışmalarından faydalanmak için hemen bize ulaşın.

ADWORDS ÇALIŞMASI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ