DİJİTAL REKLAM YÖNETİMİ

DİJİTAL REKLAM YÖNETİMİ

Dijital Reklam Yönetimi Nedir?

Reklam ve pazarlama alanında son zamanlarda popüler olan dijital reklam yönetimi, online medya araçlarını kullanarak, hedef kitleye ulaşma çabası demektir. Dijital reklamlar ile kurum ya da kişilere daha kaliteli, farklı ve hızlı hizmet seçenekleri sunulmaktadır.

Dijital Reklam Türleri Nelerdir?

Markalar, dijital ile görsel ya da basılı medya arasındaki rekabeti görmezden gelemeyerek, günümüzde yükseliş trendinde olan dijital reklamlara ağırlık vermeye başladı. Markalar; bilinirlik, tutunabilme ve daha fazla popüler olma adına dijital mecraların kendilerine sunduğu reklam modellerinden yararlanma durumundadır. Bu anlamda pazarlama stratejilerine en uygun formatı seçip, seçimlerini bu yönde yapıyorlar.

Peki markaların en fazla eğilim gösterdiği reklam türleri hangileridir? Gelin hep birlikte bu reklam türlerini inceleyelim.

- Doğal Reklamlar

- Mobil Reklamlar

- Video Reklamlar

- Arama Motoru Reklamları

- E-Posta Reklamları

- Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Sosyal medya reklam yönetimi, verilmek istenen reklamın hangi platform aracılığı ile hedef kitleye ulaşılacağıyla ilgilidir. Başka bir ifadeyle reklam verirken sektörünüze ve hedef kitlenize uygun sosyal medya uygulaması aracılığı ile kampanya kurgulamaktır. Bu tür reklam verirken; sosyal medya etkileşimini artırmak, web sitesi ya da blog sayfanıza ziyareti artırmak ve markanızın bilinirliğini artırmaya önem gösterilmelidir. Facebook, Twitter, Youtube ve LinkedIn gibi mecralar sosyal medya reklam yönetimi başlığı altında toplanabilir.


DİJİTAL REKLAM YÖNETİMİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ