Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

2,27 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook, dünyadakien büyük ve en güçlü sosyal medya reklam platformudur. Platformun yapısıgereği, kullanıcılardan topladığı verilerden faydalanarak çeşitli filtrelemeimkanları sunar. Facebook hedefleme seçenekleri İlgi, demografi, konum, davranışvb. gibi filtrelemeler ile en alakalı kitleye ulaşmanıza yardımcı olur. Günümüz sosyal medya kullanım oranlarını ve reklam mecraları göz önünde tutulduğunda düşük maliyetler ile yüksek performans alabileceğiniz alanın Facebook reklam hizmeti olduğunu söyleyebiliriz.


Size Sadece Tıklama Almyoruz, Satışla Sonuçlanan Dönüşümler Getiriyoruz.


İster görsel, video veya kelimeler isterseniz bunları bir kombinasyonunu  kullanın. Her işletmenin hikayesine uyum sağlayacak Facebook Reklam formatı vardır.

Bu reklam formatları içerisinden size en uygun seçimi yaparak ilerlemeniz, hem marka bilinirliğinizin hem de dönüşüm potansiyelinizin doğru oranda artışını sağlayacaktır. Belirttiğimiz facebook reklam formatları seçimi ve doğru reklam yönetimi için facebook reklam ajansı desteği alabilir ve yola sağlam atımlar ile çıkabilirsiniz.

Facebook Reklamlarında Doğru Hedefleme


Facebook reklamlarını hedeflemenin birçok seçeneği vardır. En temel strateji olarak, yaş, cinsiyet veya ilgi alanı gibi kategori seçimleri yaparak hedeflemek iyi sonuçlar yansıtabilir. Ancak kampanyalarınızdan en iyi şekilde faydalanabilmek için, kullanıcıları şirketiniz için daha fazla kar  sağlayacak şekilde özel filtrelemeler oluşturmak en doğrusudur.


Özel bir kitle oluşturma sürecine hız kazandırmak için potansiyel müşterilerinizin listesini veya müşteri e-posta adreslerini yükleyebilirsiniz.

Facebook’u etkili bir şekilde yeniden hedefleme platformuna dönüştürmek, pazarlama stratejinizi güçlendirmenin harika bir yoludur.

Özel kitleniz için eklenen veritabanınızı, veritabanınızdakilerle benzer profil özelliklerine sahip kullanıcıları hedefleyen “benzeyen” bir kampanya oluşturmak için kullanabilirsiniz. “Benzer”bir kampanya, yüksek dönüşüm potansiyeli olan yeni trafiği sağlamaya önemli ölçüde etki edebilir.

Facebook reklam hedeflemelerine uygun bir reklam fikri ortaya çıkarmak, sektöre uygun hedef kitle seçmek ve hedef kitleye uygun bir facebook reklam metni oluşturmak da çok önemlidir. Ayrıca kullanılan görsel ve bu görsellerin üzerinde varsa içerik oranı gibi hassas noktalar da bulunur. Bu ve benzeri diğer detaylara dikkat etmemek facebook reklamlarınızın durdurulmasına ve hesabın askıya alınmasına dahi neden olabilir.

Sık Kontrol, Doğru Optimizasyon

Yanlış oluşturulan hedef kitle veya diğer filtreleme seçenekleri gereksiz maliyetler harcamanıza ve olumsuz sonuçlar ile karşılaşmanıza yol açar. Kadın ürünleri tanıtımı yapan bir mağazanın erkek kullanıcıya görünmesi ne kadar doğru olabilir? Bu nedenle hedeflemelerinizi kontrol ve optimize etmelisiniz.

Reklam Kampanyalarının Optimize Edilmesi

Doğru hedef kitleyi belirlemenin yanı sıra, kampanyalarınızı dönüşüm için ayarlamak önemlidir. Genel olarak konuşursak, çeşitli reklamlara ve tanıtılan içeriğe sahip olmak en iyisidir. Bazen beklenmedik şeyler kitlenizin ilgisini çekebilir, bu nedenle neyin işe yaradığını hissedene kadar farklı reklamları test etmeye devam etmek önemlidir.

Ayrıca açılış sayfalarınızın tıklamaları mümkün olduğunca verimli bir şekilde dönüşümlere dönüştürdüğünden emin olmak önemlidir. Kampanyalarınızdan sadece sitenize trafik sağlamak yeterli değildir. Müşteriyi dönüşüme çevirecek tutarlı bir deneyim oluşturmak gerekir.

Facebook Reklam Ajansı

Facebook reklamcılığı “ ayarla ve bırak “ gibi bir platform değildir. Bu durumu muhakkak hepimiz gözlemlemişizdir. Facebook dinamik,sürekli gelişen bir reklam platformudur ve reklamlarınızdan en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız, sürekli kampanyalarınızı geliştirmeniz ve optimize etmeniz gerekir.

Destex Digital olarak, müşterilerimizin Facebook kampanyalarını anlık olarak takip eder, mümkün olan yüksek verimi ve en düşük maliyetleri elde etmek için reklamlarını ve hedeflemelerini sürekli olarak optimize ederiz.