WEB TASARIM - YAZILIM

WEB TASARIM - YAZILIM

İnternet kullanımı günlük yaşamda özel hayatı olduğu kadar iş hayatını da meşgul eder. İş yaşamında kurumsal bir firmanın web sitesine sahip olması internetin kullanımının önemini gösterir. Web sitesine sahip olmayan firmaların kurumsal nitelik taşımaları söz konusu değildir. Bu nedenle kurumsal web tasarım adı verilen yeni bir iş alanı doğmuştur. Web tasarımları ile beraber SEO adı verilen optimizasyon modelleri de kurumsal firmalar için vazgeçilmez bir işlev görmeye başlamıştır. Tasarım hizmetleri veren firmaların kurumlara yönelik yapacakları araştırmalar, sektörel bazda farklılık yaratmalarını sağlar.


Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik kazanmış bir firmanın nitelikli şekilde hazırlanmış web sitesindeki tüm işlemler kurumsal web tasarımının tanımına dahildir. Firmanın kurumsal kimliğinin dünyaya açılabilmesi için gerekli olan web sitesi tasarımı, alanında uzman kişilerce yapılmalıdır. Web sitesinin firmaya ayna olacak şekilde tasarlanması gerekir. Kurumsal web tasarım bir firmanın logosunu, firmanın hakkında gerekli olan bilgileri ve verdiği hizmetleri barındırmalıdır. Tasarım yapılacağı esnada kullanılacak olan yazı, yazının rengi ve font seçimi gibi etmenler firma sahibi ile iletişim halinde yapılmalıdır. Firmanın sosyal medya alanında kendisini en iyi şekilde açıklayabilmesi için tasarlanan web siteleri, tüketiciler adına önem arz eder. Bunun yanı sıra sektörde de firmanın imajı bu web siteleri sayesinde bilinir hale gelir.

Kurumsal Web Tasarımının Önemi

Markalaşma sürecine girmiş olan bir firmanın kendisini etkili bir şekilde var etmesi ve tüketicilerin zihinlerinde iyi bir imaj yaratabilmeleri için kurumsal web tasarımı gerekir. Potansiyel müşteri kitlesinin firmayı ilk olarak internet ortamında tanıyacağı öngörülerek, tanıtımın etkili bir şekilde yapılması önemlidir. Kurumsal web tasarım işlemleri de bu konuda firmaya yardımcı olur. Her türlü hizmetin sanal ortama taşınması firmaların kendilerini bu alanda ön plana çıkarma isteklerini doğurmuştur. Buna bağlı olarak işletme sahiplerinin kurumsal bir kimlik elde edebilmeleri için web tasarım hizmetlerine ihtiyaç duydukları görülür. Bu alanda hizmet veren firmaların uzman ekipleri gerekli araştırmaları yaparak kurumsal web siteleri oluşturur.

Kurumsal Web Tasarımında Olması Gereken Etmenler

Kurumsal bir web tasarımı yapılırken sitede olması gereken bazı etmenler vardır.

Bunlar;

  • Responsive tasarım
  • Modern bir ara yüz
  • Hakkımızda kısmı
  • İletişim formu ile Google Map
  • Sosyal medya butonları
  • Kurumsal SEO çalışmaları
  • Kullanıcı deneyimine uygunluk
  • Site içerisinde hızlı hareket edebilme
  • Özgün içerik şeklindedir.

Sizde Kurumsal ve kişisel web tasarım projeleriniz için bize ulaşabilir ve hızlıca teklif alabilirsiniz. 


WEB TASARIM - YAZILIM İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ